BAŞKANIN MESAJI

Key Holding’in değerli paydaşları, kıymetli iş ortaklarımız ve çalışanlarımız,

 

Öykümüz Kahramanmaraş Bakırcılar Çarşısı’nda 1960’lı yıllarda başladı. Genç ülkenin genç girişimcileri olarak bakır sıvama ustalığı ile çıktığımız bu yolculuk bizleri yıllar içerisinde bambaşka bir noktaya taşıyarak bugünlere kadar getirdi.

Türkiye’mizin geleceğine güvenerek önce 1970’ler de İstanbul Perşembe Pazarı’nda paslanmaz çelik ticareti, sonrasında ise 1980’lerde paslanmaz çelikten mutfak eşyaları üretimi ile iştigal ettik.

Mamul kağıt alanında dışa bağımlılığı görerek 1989 yılında Kahramanmaraş’ ta devreye aldığımız ambalaj kağıdı üretim tesisi, sonrasında ise ağırlıklı olarak kağıt ve ambalaj sanayinde büyümeye odaklanarak gerçekleştirdiğimiz tevsi-modernizasyon yatırımları ve komple yeni yatırımlar ile kağıt-ambalaj endüstrisinin en önemli üreticilerinden birisi konumuna eriştik. Halihazırda amiral şirketimiz Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde yer alan Kahramanmaraş ve Kütahya’ da kurulu üretim tesislerinde kağıt ve ambalaj endüstrisinin ihtiyaç duyduğu çözümler en yeni teknolojiler ile üretilmektedir.

Toplulukta yer alan tüm şirketlerimizin; kendi enerji ihtiyacını kendisi karşılayan, her tür atığı değerlendirmeyi ilke edinen, ar-ge uygulamaları ile yeni ürünleri geliştirmeye çalışan, yenilikçi, çevreci ve verimlilik odaklı kuruluşlar olarak faaliyetlerini sürdürmeleri önceliğimizdir. Atıktan mamul kağıt, ambalaj ve enerji üretirken kaynakları verimli kullanmak ve onları asla zayi etmemek bilinci ile çalışılmakta, bu bilinci bizden sonraki nesillere aktarmak, geri dönüşümün önemini geleceğimizin teminatı olan çocuklarla da paylaşmak maksadı ile bir çok sosyal sorumluluk çalışması yürütülmekte ve desteklenmektedir.

Yıllar içerisinde kağıt ve ambalajın yanında inşaat, lojistik, dış ticaret, denizcilik, plastik boru ve inşaat malzemeleri üretimi, filo kiralama, tekstil, hayvancılık gibi farklı alanlarda gerçekleştirilen yatırımlar ile büyüyen organizasyonumuzu saygıdeğer ağabeyim Mehmet Ciğer Bey ile birlikte 2018 yılında başlattığımız yeniden yapılanma süreci sonrasında KEY HOLDİNG (KEY Kahramanmaraş Endüstriyel Yatırımlar Holding A.Ş.) çatısı altında toplamış olmaktan kıvanç duyuyoruz. Unvanımızdaki “endüstriyel yatırımlar” vurgusunun ailemiz için önemini bu vesile ile ayrıca vurgulamak isterim. Bize göre üretim, hiç şüphe yok ki gerek ülkemiz ekonomisinin gerekse tüm paydaşlarımızın sürdürülebilir gelişimi için en önemli fonksiyondur.

Bundan böyle KEY HOLDİNG olarak tüm paydaşlarımızla birlikte ülkemizin geleceğine üreterek katkı sağlamaya devam edebilmek her zaman olduğu gibi birincil hedefimiz olacaktır. Bu doğrultuda en önemli kaynağımızın, geçmişten bugüne kadar olduğu gibi bugünden yarınlara doğru yol alırken de çalışma arkadaşlarımız olacağına inanıyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki çalışanları, bir kuruluşun kuşaktan kuşağa varlığını sürdürebilmesi için gereken kurumsal hafızayı oluşturan ve besleyen en önemli bileşenlerindendir. Bu itibarla insan kaynağının önemini kavramış, tedarikçilerinin, müşterilerinin ve tüm paydaşlarının değerini bilen, devleti ve milleti için her daim fayda üretmeye çaba sarf eden bir topluluk olarak varlığımızı sürdüreceğiz.

Ülkemiz için yeni yatırımlara ve her şeyden önemlisi üretmeye durmaksızın devam edeceğiz.

Sevgi ve saygılarımla,

Muhammet Muhittin CİĞER