KAĞIT TORBA

Yaşanan çevre felaketlerinin etken nedeni olan plastik ambalajların doğaya verdiği olumsuz etkiler günümüzde tartışılmaktadır. Hafif plastiklerin toplanması ve geri dönüştürülmesinin zorluğu nedeniyle birçok ülke; perakende, hızlı tüketim, gıda, tarım vb. birçok sektörde kullanılan plastik torba ve taşıma ambalajlarının kullanımını yasaklamış ya da kısıtlamıştır. Bu doğrultuda daha çevreci bir çözüm olan kâğıt torba kullanımı pek çok sektörde ön plana çıkmıştır. Özellikle kaynak kullanımı ve karbon ayak izi diğer üretim çeşitlerine göre az olan, doğada kolayca ve çok kısa sürede çözünebilen, geri dönüştürülmüş kaynaklardan üretilen kâğıt torba ve ambalajlar geleceğimiz için tercih olmaktan ziyade gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır.

KEY Holding bünyesinde faaliyet gösteren KMK Kâğıt Torba işletmesi, kâğıt torba üretimine 2020 yılında mevcut kâğıt üretim tesisine entegre olarak Kütahya lokasyonu ile başlamıştır. Geri dönüşümü ve çevreye duyarlı üretimi kendine görev edinen Kahramanmaraş Kâğıt San. ve Tic. A.Ş., üretmiş olduğu ve yatırım gerçekleştirdiği tüm sektörlerde bunu kendine görev edinmiştir.

Kahramanmaraş Kâğıt San. Ve Tic. A.Ş. yapmış olduğu üretimde kullanmış olduğu geri dönüştürülmüş hammadde ve su bazlı bileşenler ile doğaya saygılı, yüksek kapasite ile taleplere lokasyon gözetmeden hızlıca ve eksiksiz cevap verebilen, çeşitliliği ve AR-GE’ye yapmış olduğu yatırımlarla sektörde her zaman öncü olmayı ilke edinmiş bir kuruluştur.

Kuruluşumuzun sahip olduğu Sertifikalar:

ISO 9001

ISO 14001

ISO 18001

ISO 50001

FSC

PEFC

ISEGA

BRC

İletişim Bilgisi

  [email protected]
  0274 220 0006
  Kütahya 2. Org . San. Böl. 2.Cadde NO:6 /2 43000 Merkez /Kütahya